گزارشات: مسیرهای پیموده شده (کامپیوتر)


«بسمه تعالی»

برای گزارشگیری مسیرهای پیموده شده ردیاب خود در سامانه ردیابی GPS365 هنگامیکه در حال استفاده از کامیپوتر و لپ تاپ هستید باید مراحل زیر را طی کنید:

 

1. ابتدا وارد سامانه ردیابی خود شوید. پس از ورود با صفحه ی زیر رو به رو خواهید شد:

 1

 

2. در این مرحله باید علامث مثلث نوارآبی رنگ پایین سامانه انتخاب شده و یا دوبار بر روی نوار آبی رنگ کلیک شود تا منوی گزارشات سامانه مطابق شکل زیر ظاهر شود:

2

 

3. در این مرحله با باز کردن نوار کشویی مقابل «نوع خط» عنوان گزارشات موجود در سامانه مطابق شکل زیر به نمایش در خواهد آمد:

3

 

4. با انتخاب گزارش مسیرهای پیموده شده حالا نوبت به انتخاب «دستگاه» و «بازه ی زمانی» مورد نظر برای دریافت گزارش می باشد که با انتخاب گزینه ی تنظیمات پنجره ی تنظیمات به نمایش در خواهد آمد:

5

 

5. در این مرحله باید از منوی بازشونده روی به روی عبارت دستگاه، دستگاه ردیابی که قصد دریافت گزارش برای آن را دارید انتخاب نمایید و دستگاه را به لیست دستگاه ها اضافه کنید.

همچنین این امکان وجود دارد که در صورتیکه بیشتر از یک دستگاه در سامانه ردیابی موجود می باشد دستگاه های مورد نظر را بصورت یکجا انتخاب کنید که در این صورت مسیرهای هر دستگاه با یک رنگ مخصوص روی نقشه به نمایش در خواهد آمد.

6

 

6. در این مرحله باید «بازه ی زمانی» مورد نظر خود را جهت گزارشگیری انتخاب نمایید. این بازه می تواند برای امروز، دیروز، هفته جاری، هفته قبلی، ماه جاری و ماه قبلی انتخاب شده و یا با انتخاب گزینه ی سفارشی تاریخ و ساعت مورد نظر را بصورت دستی وارد نمایید:

همچنین در این بخش گزینه ی «علامت» ها قرار دارد که در بند شماره ی «8» به آن اشاره خواهد شد.

7

 

7. پس از انتخاب «دستگاه» و «بازه» کار ما در بخش تنظیمات به اتمام رسیده و کافیست بر روی دکمه ی تایید که همان علامت تیک در پایین پنجره می باشد کلیک کنید. پس از تایید اطلاعات گزینه ی «نمایش» در سمت راست گزینه ی «تنظیمات» که قبل از این بصورت غیر فعال وجود داشت به حالت فعال درآمده و با کلیک بر روی آن اطلاعات درخواستی شما بارگزاری خواهد شد:

9

10

 

8. در صورتیکه قصد دیدن موضعیت ردیاب خود در یک نقطه ی خاص را دارید می توانید از پنجره ی تنظیمات که در بند «6» بدان اشاره شد گزینه ی «علامت ها» را مطابق شکل زیر فعال نموده و با تایید تنظیمات جدید و انتخاب مجدد گزینه ی «نمایش» نقاط مختلف دستگاه را روی نقشه مشاهده نمایید و با انتخاب هر نقطه وضعیت مخصوص آن در پنجره ی وضعیت در سمت چپ سامانه به نمایش در خواهد آمد:

11

11

11

 

9. در این مرحله شما می توانید در صورت نیاز با انتخاب گزینه ی «خروجی فایل» خلاصه ی گزارش دریافتی را در قالب فایل اکسل دریافت و بر روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید. اما لازم است بدانید اطلاعات دریافتی از دستگاه ردیاب شما بصورت پیش فرض برای مدت 1 سال در سامانه ذخیره و نگهداری خواهد شد.

14

14

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *